NAŠE SLUŽBY

Poskytujeme poradenství od úvodních úvah o vybudování zahradního WELLNESS až po zápis zkolaudované stavby do katastru nemovitostí. Se vším vám pomůžeme.

PŘÍPRAVA STAVBY

Klíčová fáze zabere více času než samotná realizace

Kvalitní příprava ušetří nejvíce peněz i starostí.

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE

Během úvodní studie můžete ušetřit nejvíce peněz. Pokud pečlivě nezvážíte všechny okolnosti a postavíte stavbu, která vám nebude plně vyhovovat, v podstatě tím investici znehodnotíte. U hotové stavby je provádění změn velmi nákladné, či dokonce nemožné. Chcete využít služeb architekta, který vám navrhoval dům? Výborně! Poskytneme mu veškeré podklady a kvalitní zadání. Pokud jste architekta neměli a nechcete za něj platit, provedeme vás cestou úvah, myšlenek a nápadů až k zadání pro projektanta. Dobrý architekt uvede v život vaše představy. A kdo jim rozumí lépe než vy?

NÁVRH INTERIÉRU

Není tolik podstatné, zda preferujete pohledový beton, lícové zdivo, dřevo nebo sklo. Při návrhu interiéru je klíčové SLADĚNÍ materiálů, jejich tvarů, povrchů a barev. Záleží na vaší odvaze, do jaké míry budete originální. Interiér by měl být designově propojený s exteriérem. Doporučujeme používat materiály a barvy, které navozují pocit pohody. Poradíme vám, jaké materiály zvolit a jak je použít, abyste neměli v budoucnu problémy, způsobené vlhkostí vzduchu a stykem s vodou.

ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ

Vaše zahradní wellness centrum nelze vybudovat bez řádného územního rozhodnutí. Musíte získat rozhodnutí o umístění stavby v souladu s platnou regulací pro daný pozemek. I kdyby se vám podařilo uniknout pozornosti obecního a stavebního úřadu, vězte, že tím nic nezískáte, a naopak si zkomplikujete život do budoucna. A vzhledem k tomu, že se jedná o nemalou investici, je lepší mít všechny dokumenty v pořádku. Základem je informovat se na místním obecním a stavebním úřadě. Tam vám přesně vysvětlí, co budete k vyřízení povolení potřebovat.

ZAHRADNÍ WELLNESS JE V ŘADĚ OHLEDŮ SLOŽITĚJŠÍ NEŽ STAVBA RODINNÉHO DOMU.

Projektová příprava se neobejde bez odborníků

STAVEBNÍ POVOLENÍ

Pokud budete stavět v souladu s platným územním plánem, budete mít s největší pravděpodobností územní a stavební řízení sloučeno dohromady. Veškeré podklady pro sloučené řízení tedy budete shánět pouze jednou. Není to tak složité, jak to může na první pohled vypadat. Polovinu podkladů vyřídíte za jedno odpoledne od počítače. Díky tomu budete moci stavbu řádně zkolaudovat a zapsat do katastru, což jistě oceníte při případném prodeji nemovitosti. V neposlední řadě vás to také přiměje dodržet i všechny bezpečnostní standardy, což je s ohledem na charakter provozu více než žádoucí. 

PROVÁDĚCÍ PROJEKT

Součástí podkladů pro vydání stavebního povolení bude nezbytně projektová dokumentace v souladu s vyhláškou č. 499/2006 Sb., kterou musí zpracovat autorizovaný projektant. Nezapomeňte, že jste provozovatelem odpovědným za životy a zdraví lidí, které si do prostoru wellness pozvete. Odpovědnost si sice můžete pojistit, ale pojišťovna nebude plnit, pokud nebyla stavba schválena pro provoz v souladu s platnými předpisy. Dodržení všech norem týkajících se inženýrských sítí, protipožárních předpisů či statiky konstrukcí je nutné. Prostor pro vlastní invenci najdeme raději jinde.

VÝKAZ VÝMĚR A ROZPOČET

Bez prováděcího projektu nebudete schopni dobře spočítat výkaz výměr a rozpočet. A pouštět se do stavby bez představy o rozpočtu? Jde to, ale... Reálný život stavebníka přináší spoustu překvapení a v rozpočtu určitě nebude všechno, ale poradíme vám, jakou si dát rezervu. Pokud jste sami doposud nestavěli, budete překvapeni, kolik prostředků padne na zdánlivé drobnosti, jako je například doprava, manipulační technika apod. Příprava rozpočtu není složitá, chce to jen radu někoho zkušeného, abyste na nic podstatného nezapomněli. Jinak je to jen trocha sčítání a násobení.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Samozřejmě je důležité mít představu o časové náročnosti stavby. Naše zkušenosti říkají: "Raději pořádně a později než litovat ukvapených rozhodnutí." Spěchejte pomalu, když se o něčem nemůžete rozhodnout, odložte to a řešte zatím něco jiného. Dobré nápady budete dostávat i během výstavby a obvykle se rodí v tu nejméně očekávanou chvíli. Často se dostanete do situace, kdy budete muset revidovat již učiněné rozhodnutí a bez toho nebudete moci ve stavbě pokračovat. Uspěchaného rozhodnutí ale budete s velkou pravděpodobností litovat. Pokud chcete dokonalý výsledek, musíte si to zkrátka "odpřemýšlet".

VÝBĚR DODAVATELŮ

Kdybychom vám tvrdili, že výběr dodavatelů se provádí až před samotným zahájením stavebních prací či v jejich průběhu, lhali bychom. Dodavatele klíčových prvků vašeho wellness musíte vybrat již na počátku, aby bylo možné zohlednit v architektonickém návrhu a prováděcím projektu všechny parametry a omezení dané rozměry, technologickými parametry apod. Vířivka bude nepochybně nejvíce využívanou součástí vašeho wellness, a proto byste se neměli na této součásti snažit ušetřit za každou cenu. Vaše wellness stavíte na celý život a chcete-li, aby vaše vířivka sloužila dlouhá léta, budete potřebovat servis dodavatelské firmy. Vyhněte se proto nákupu vířivky přes pochybné e-shopy a vsaďte raději na osvědčené kamenné firmy se servisním zázemím.

STAVEBNÍ DOZOR

Pokud sami nejste odborníci, bez pomoci stavebního dozoru se nejspíš neobejdete, nehledě na to, že při stavbě svépomocí ho po vás bude vyžadovat stavební úřad. Kvalitní stavební dozor vám ušetří nejen peníze a čas, ale zejména starosti, vyplývající z nekvalitního provedení stavby. Zajistí, že stavba bude provedena v souladu s technickou dokumentací a požadavky na stavební připravenost firem. Zaručí dodržení časového harmonogramu a rozpočtu. Řada věcí nepůjde zcela podle plánu a stavební dozor je tu právě proto, aby vám pomohl s neočekávanými situacemi, změnami projektu a zejména dbal na potřebnou a očekávanou kvalitu.

Poradíme vám, jak na to, ale výběr konkrétního dodavatele sauny či vířivky bude na vás. 

Nic neprodáváme, ani nevyrábíme.

                                        Nenechte se svazovat stavbou na klíč, když můžete mít celý projekt stále pod kontrolou.

CENY SLUŽEB

  • Požádejte o úvodní nezávaznou konzultaci zdarma, najdeme způsob, jak vám vyhovět.
  • Cena našich služeb závisí na naší společné dohodě, na času stráveném přípravou a realizací projektu, na míře vaší vlastní participace a na mnoha dalších podmínkách.
  • Hrubou představu o ceně vašeho zahradního wellness centra budete mít již po úvodní konzultaci.