WELLNESS

VÍŘIVKA

Vířivka bude nepochybně nevyužívanější součástí vašeho wellness. Budete si užívat hydromasáží a perličkové koupele při poslechu relaxační hudby a nebude pro vás podstatné, zda za okny padá sníh nebo svítí slunce. Kdykoliv budete chtít, budete si na chvíli připadat jako na dovolené v horských lázních. Jindy ve vířivce prosedíte dlouhé hodiny povídáním s přáteli nebo strávíte romantický večer ve dvou. Vířivka bude v každém případě středobodem každého wellness centra.

HUDBA

Byla by škoda zapomenout při plánování vašeho wellness na ozvučení. Poslouchat při saunování relaxační hudbu je velice příjemné. Jindy se vám pro změnu bude hodit taneční hudba pro párty s přáteli. V každém případě je vhodné reproduktory zabudovat přímo do stropu a skrze bezdrátový nástěnný zesilovač pouštět hudbu třeba z mobilu. Vše musí být připraveno na vlhké prostředí, tak abyste mohli sahat na dotykovou obrazovku zesilovače mokrýma rukama.

PITNÝ REŽIM

Ať už se půjdete večer před spaním jen příjemně unavit do vířivky, nebo pozvete sousedy do sauny či uspořádáte rodinnou oslavu v bazénu, vždy budete chtít mít po ruce vychlazené nápoje. Během saunování je samozřejmě vhodné pít jen čistou vodu, při jiných příležitostech však oceníte lednici s vychlazeným pivem či lahví dobrého sektu. Nezapomeňte proto počítat s umístěním lednice v rámci dispozice.

SAUNA

Nezpochybňujeme výhody infrasaun, ale klasika je klasika. Má-li být vaše rodinné wellness také místem pro setkání s přáteli a rodinou, vybudujte raději klasickou finskou saunu, která je opravdu stylová. Ideálně by se do ní měli vejít 3-4 lidé. Zasteskne-li se vám po horké páře, nemusíte hned uvažovat o parní kabině (zde hrozí potíže s vlhkostí), postačí možnost polévat kameny na saunových kamnech vodou.

OHEŇ

Trávit volné zimní víkendy v sauně a ve vířivce je samo o sobě báječné. Padá sníh a vy po ochlazení venku ve sněhu usedáte na odpočinkové lehátko přímo ke krbu a užíváte si uklidňující pohled do plamenů ohně. Nadto má umístění krbu do vašeho wellness funkci dotápění prostoru v případě delšího pobytu a nutnosti intenzivního větrání. V neposlední řadě se může jednat o důležitou součást designu interiéru.

ODPOČINEK

Odpočinek po plavání či po sauně? Hudba, vůně zapálené vonné tyčinky a pohled do krbu jsou pro relaxování příjemné, ale pokud u toho nebudete ležet, zážitek nebude dokonalý. Nezapomeňte proto na dostatečný prostor pro relaxační lehátka či polstrovaný gauč. Umíme vyřešit i problém s mokrými plavkami na textilním potahu tak, aby vám gauč časem nezplesnivěl.

BAZÉN

Zaplavat si ráno ve vlastním bazénu s regulovaným protiproudem a poté vyrazit do práce je snem mnoha lidí. Rozhodnete-li se pro bazén jako součást vašeho rodinného wellness, nebudete litovat. Je ale třeba počítat s vyššími náklady nejen na vlastní bazén, ale i na prostory a vytápění. Bazén bude zároveň sloužit k ochlazení po sauně.

VŮNĚ 

Vaše wellness může být rovněž malým festivalem vůní. Tropické dřevo abachi je vhodné na saunové lavice a v kombinaci s obkladem z cedru budete do sauny chodit rádi už jen pro ten zážitek pro vaše čichové buňky. V prostoru vířivky a bazénu si můžete k tibetské relaxační hudbě zapálit vonnou tyčinku a budete mít pocit, že jste se na chvíli ocitli v Himalájích.

SVĚTLO

Zahradní wellness domek budete využívat nejvíce od podzimu do jara, a to ve večerních hodinách, když je venku tma. Celkový dojem z prostor wellness výrazně umocní možnost pohrát si s barvami. Pokud se rozhodnete pro vířivku či kombinaci s plaveckým bazénem SWIM SPA, máte barevné podsvětlení vody vyřešené přímo výrobcem. Pokud byste si ovšem chtěli přisvítit i stropním osvětlením, nespokojte se s klasickým bílým světlem. Můžete mít barevná bodová světla, která umí měnit barvu i intenzitu osvětlení. Navíc splňují požadavky norem na nízkonapěťové ovladače v blízkosti bazénu.

Dokonalá kombinace pro dokonalý zážitek.

NECHTE SVOU MYSL ODPOČINOUT